var gtmExponeaConfig = { target: 'https://api-erica.pannon.hu', token: '3aaa625a-71d2-11eb-a41d-0eef85269f59', new_experiments: 'sync', track: { google_analytics: false, visits: true, default_properties: { source: 'WEB', language: 'hu', logged_in: false} } }; if (false) { gtmExponeaConfig.push = { safari: { websitePushID: 'web.hu.yettel' }, } } !function(e,n,t,i,o,r){var a=4e3,c="xnpe_async_hide";function s(e){return e.reduce((function(e,n){return e[n]=function(){e._.push([n.toString(),arguments])},e}),{_:[]})}function m(e,n,t){var i=t.createElement(n);i.src=e;var o=t.getElementsByTagName(n)[0];return o.parentNode.insertBefore(i,o),i}r.target=r.target||"https://api.exponea.com",r.file_path=r.file_path||r.target+"/js/exponea.min.js",e[t]=s(["anonymize","initialize","identify","update","track","trackLink","trackEnhancedEcommerce","getHtml","showHtml","showBanner","showWebLayer","ping","getAbTest","loadDependency","getRecommendation","reloadWebLayers"]),e[t].notifications=s(["isAvailable","isSubscribed","subscribe","unsubscribe"]),e[t].snippetVersion="v2.1.0",function(e,n,t){e[n]["_"+t]={},e[n]["_"+t].nowFn=e[t]&&e[t].now?e[t].now.bind(e[t]):Date.now,e[n]["_"+t].snippetStartTime=e[n]["_"+t].nowFn()}(e,t,"performance"),function(e,n,t,i,o,r){e[o]={sdk:e[i],sdkObjectName:i,skipExperiments:!!t.new_experiments,sign:t.token+"/"+(r.exec(n.cookie)||["","new"])[1],path:t.target}}(e,n,r,t,o,RegExp("__exponea_etc__"+"=([\w-]+)")),function(e,n,t){m(e.file_path,n,t)}(r,i,n),function(e,n,t,i,o,r,s){if(e.new_experiments){!0===e.new_experiments&&(e.new_experiments={});var p=e.new_experiments.hide_class||c,u=e.new_experiments.timeout||a,_=encodeURIComponent(r.location.href.split("#")[0]),l=e.target+"/webxp/"+n+"/"+r[t].sign+"/modifications.min.js?http-referer="+_+"&timeout="+u+"ms";"sync"===e.new_experiments.mode&&r.localStorage.getItem("__exponea__sync_modifications__")?function(e,n,t,i,o){t[o][n]="<"+n+' src="'+e+'">",i.writeln(t[o][n]),i.writeln("<"+n+">!"+o+".init && document.writeln("+o+"."+n+'.replace("/'+n+'/", "/'+n+'-async/").replace("><", " async><"))")}(l,n,r,s,t):function(e,n,t,i,o,r,a,c){r.documentElement.classList.add(e);var s=m(t,i,r);function p(){o[c].init||m(t.replace("/"+i+"/","/"+i+"-async/"),i,r)}function u(){r.documentElement.classList.remove(e)}s.onload=p,s.onerror=p,o.setTimeout(u,n),o[a]._revealPage=u}(p,u,l,n,r,s,o,t)}}(r,i,o,0,t,e,n),function(e,n,t){e[n].start=function(i){i&&Object.keys(i).forEach((function(e){return t[e]=i[e]})),e[n].initialize(t)}}(e,t,r)}(window,document,"exponea","script","webxpClient", gtmExponeaConfig); 1;

Most már a kutyák előtt is nyitva állnak a Telenor üzletei

A boltok közel háromnegyedét kutyabaráttá alakította a szolgáltató

Országszerte közel száz Telenor üzlet alakul át kutyabaráttá, ezzel téve rugalmasabbá és biztonságosabbá a négylábúak és gazdáik mindennapjait. Szakértők úgy látják, hazánkban egyre javul a kutyabarát kultúra. Bár sokan nem tudják, a kutyákat nyilvános területen egyedül hagyni illegális és balesetveszélyes, ezért is fontos törekvés, hogy minél több kutyabarát üzlet legyen az országban. Ráadásul így a vásárlás vagy ügyintézés akár a sétáltatásokkal egyidejűleg is megtörténhet. A kutyabarát üzleteket matrica jelöli, a négylábúaknak a boltokban vizes tálkát és szőnyeget helyeznek ki. 

Augusztus 17-től 98 Telenor üzletet alakítanak át kutyabaráttá, ami azt jelenti, hogy akik szeretnék, már négylábú kedvenceiket is magukkal vihetik a boltokba. A folyamat részeként minden olyan üzletet, amelyet a helyi előírások nem szabályoznak másképp - például bevásárlóközpontok esetében -, kutyabaráttá minősítenek, így országszerte az üzletek közel háromnegyede nyitja ki kapuit a négylábúak előtt. Az állatbarát shopok kétharmada vidéki városokban található: ez amiatt is hiánypótló, mert a Kutyabarát.hu adatbázisa alapján a legtöbb kutyabarát üzlet a fővárosban érhető el, vidéken azonban – ott is főleg a megyeszékhelyeken – csupán egy-egy ilyen bolttal találkozhatunk.

A vállalat kezdeményezése amellett, hogy megkönnyíti az állattartók mindennapjait, egyúttal akár életet is menthet. „Sajnos még mindig kevesen tudják, de nem szabad a kutyát kikötni közterületen, mert akár balesetet is okozhat – például megrémülhet vagy elszökhet. Emellett autóba sem szabad bezárni, akár még 5 percre sem, mert a felmelegedés rövid távon is életveszélyes lehet. Örömmel látjuk, hogy már egyre több állatbarát üzlet van az országban, amelyek egyfelől ösztönzik a vásárlókat, hogy ne hagyják egyedül a kutyákat, másrészt praktikussági szempontból is fontos lehet, hiszen akár egy sétáltatás közben is elintézhetjük a mindennapos teendőket” – mondta dr. Sziládi-Kovács Hajnalka, az első hazai kutyabarát helyeket közvetítő és népszerűsítő portál, a Kutyabarát.hu alapítója.

„Kutyaetikett” – így vásároljunk a kutyánkkal

A biztonságos közös vásárlásnak kötelező része a „kutyaetikett”, azaz a felelős magatartás a kiskedvenc és a gazda esetében is. „A kutyabarát üzletekben elengedhetetlen, hogy betartsunk két alapvető szabályt: használjunk pórázt és csak jól szocializált állatot vigyünk be a vendégtérbe. Épp ezért lényeges, hogy ne egy üzletben vagy vendéglátóhelyen próbáljuk ki először, miként viselkedik a kutyánk ilyen szituációkban, hanem előbb vigyük kutyaiskolába, közösségbe. Ne felejtsük el, hogy minden esetben a gazda felelősségének tekinthető az állat viselkedése, és ez alapján ítélik meg sokszor a kutyás közösséget is” – tette hozzá dr. Sziládi-Kovács Hajnalka.  

A Telenor már korábban is felismerte az állatbarát programok fontosságát. „2018-ban az országban az elsők között lett kutyabarát iroda a törökbálinti székházunk, emellett több alkalommal is támogattuk SIM-kártyával az árva és sérült kutyák gyógyítását, örökbefogadási esélyeinek növelését segítő Vigyél Haza Alapítvány munkáját. Legújabb lépésként pedig üzleteinek közel háromnegyede válik kutyabaráttá, ezzel is segítve az ügyfeleink mindennapjait” - mondta el Dolezsai Gergely, a Telenor márka-és marketingkommunikációs igazgatója.

A kisállatok számára valamennyi boltba vizes tálkákat és szőnyegeket helyeznek ki. A kutyabarát üzleteket kirakatmatricával jelölte meg a vállalat, illetve a Telenor oldalán tájékozódhatnak az érdeklődők arról, mely üzleteket lehet kutyával – vagy akár macskával - együtt látogatni. Annak érdekében pedig, hogy mindig biztonságban legyen a kutyusunk, így akár az augusztus 20-i tűzjátékok miatt se kelljen aggódni, a gazdák segítségére lehet a Telenornál kapható, Track tarifa mellé választható, nyakörvre fűzhető, Blaupunkt GS02 nyomkövető eszköz. A hozzá tartozó alkalmazás segítségével folyamatosan láthatjuk, épp hol tartózkodik a kiskedvencünk.

A kutyabarát üzletek listája, valamint a Vigyél Haza Alapítvány szakmai támogatásával, a kisállattal érkezők számára készült „házirend” itt érhető el: https://www.telenor.hu/elerhetoseg/uzletkereso