Vivo V40 5G - ismeretlen csúcsragadozó
A Vivo neve talán még keveseknek lehet ismerős, pedig egy olyan mobil márkáról van szó, amely hihetetlen fejlődést mutatott fel az elmúlt években. A távol-keleti gyártó 2024 végére már az ötödik legnagyobbnak számított a világon, ráadásul az első négy versenyzőnél is nagyobb éves gyarapodást mutatott fel, Kínában pedig már egyenesen piacvezető.
A Vivo sokáig inkább a távol-keleti piacra összpontosított, de nemrég már Magyarországon is megjelent, többek között a Yettel kínálatában. A gyártó eszközeit a nemzetközi sajtó egyértelműen azzal kapcsolatban emeli ki, hogy a kínai készülékek közül kiemelkedően jó az összeszerelési minőségük, ráadásul egyedi megoldásai, külső stílusjegyei miatt kiemelkednek az átlagból.
Van itt erő
A Vivo V40 5G a márka 2024-es, nemzetközi kínálatának legerősebb tagja: A Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 nem csak izmos, de kifejezetten energiatakarékos rendszerchip, amely mellé 8 GB rendszermemóriát és 256 GB háttértárat kapunk. Az akkumulátor 5150 mAh kapacitású, tehát önmagában is sokat bír, a takarékos hardver miatt pedig tényleg jó ideig használhatjuk a készüléket egy feltöltéssel. Ha pedig mégis merülni kezdene, 80 W-os gyorstöltésre is képes, tehát nem kell sokáig a fali csatlakozó mellett rostokolni.
Ehhez egy kellően átgondolt, Android 14-re épülő felhasználói felületet kapunk Funtouch OS néven, amely csak nevében "mókás", használatra kifejezetten sokrétű és kézreálló, nem utolsó sorban korrekt magyar fordítással is rendelkezik.
Stílusos, egyedi extrákkal
A Vivo V40 esetében a tervezők törekedtek arra, hogy valamelyest megkülönböztethető legyen a készülék az összes többi "téglatesttől". A hátsó kamerasziget máris azonnal felismerhető, egy kettős felosztású, két végén körré kerekített, hosszúkás egységet látunk a hátlap sarkában, amelyen egy pulzáló LED kör ad sajátos fény-élményt.
Az elvékonyodó keret és az üveg hátlap elegáns kinézetet kölcsönöz a telefonnak, az előlapon pedig csak nagyon vékony káva veszi körül a 6,78 hüvelykes képátlójú, kifejezetten impresszív, 1260x2800 képpont felbontású, akár 4500 nit fényerejű AMOLED kijelzőt. A panel akár 120 Hz-es képfrissítést és HDR10+ szabványt is támogat.
A készülék egyébként IP68 víz- és porállósággal rendelkezik, a burkolat alatt pedig sztereó hangszórót is találunk.
Kamera a félszáz jegyében
Fotós és videós téren is erőset gurít a Vivo V40, hiszen a hátlapon két 50 megapixeles kamerát találunk, de az előlapi is ezt a felbontást kapta. Utóbbi azzal is túlmutat az átlagos szelfizésen, hogy akár csoportos autofókuszt is használhatunk, 90 fokos látószög mellett.
A hátlapi főkamera ZEISS optikát és optikai stabilizátort kapott, de még az ultraszéles látószögű társa is ZEISS technológiát használ, valamint autofókusszal rendelkezik. A hátsó vaku mellett a már említett LED világítás több színhőmérsékletű fényhatással segít a művészi képek készítésében.
Összességében a Vivo V40 5G egy újabb példája annak, hogy távol-keleti gyártók képesek csúcsközeli készüléket összeállítani középkategóriás árszinten. Ha valakinek nincs pénze az ismert márkák legtetejére, próbálja ki ezt a telefont, akár el is csodálkozhat azon, mennyi prémiumhoz közelítő tudást kaphat óvatosabb árcímke mellett.