Mobiltelefon
Tudtad? Már prémium használt iPhone készüléket is rendelhetsz előfizetésed mellé!
Ismerd meg a Yettel teljes mobiltelefon kínálat!
A mindennapok ma már elképzelhetetlenek okostelefonok nélkül. Mostanra nem kizárólag a kapcsolattartás készülékei, hanem segédeszközök, személyi asszisztensek, attól függően, hogy milyen funkcióit használjuk a legtöbbet. Van, hogy a navigálásban segítenek, míg máskor egy digitális pénztárcaként, határidőnaplóként vagy fényképezőgépként járulnak hozzá a hétköznapok menedzseléséhez.
Nyolc óra munka, nyolc óra szórakozás: a telefonod végig veled van
Ha egy mobiltelefonokra gondolunk, egyszerre vízionáljuk a munkát, de a szórakozás megannyi formáját is. Az ügyfelek hívásától kezdve, az e-mailek kezeléséig vagy a szerződések átnézéséig, nincs olyan teendő, amit ne tudnánk elvégezni rajtuk. A legfőbb vonzerejük mégis a kikapcsolódáshoz biztosított kényelmükben rejlik.
Akár filmnézéssel, játszással vagy hangoskönyvek hallgatásával szeretnénk elütni az időt útközben, a lehetőség adva van. Mindeközben nyugodt szívvel otthon hagyhatjuk a fényképezőnket is, mert a készülékeink segítségével kiváló felbontású felvételek készíthetőek – lemaradni biztos nem fogunk a pillanatról. Extra tartozékokkal ráadásul szintet is ugorhatunk.
Ha például a a polaroidok nyújtotta érzésre és élményre vágyunk, egy bluetooth-os nyomtató segítségével a mobiltelefon memóriájából, közvetlenül ki is nyomtathatjuk a kedvenc fotóinkat. De ez a sor tényleg végtelen!
Mi alapján válasszuk ki a tökéletes mobiltelefont?
Amikor mobiltelefon-vásárlásra kerül a sor, először is azt kell eldönteni, hogy mire szeretnénk használni a készülékünket. Attól függően, hogy hogyan tekintünk az eszközre, más kvalitások játsszák a főszerepet. Ha például egyszerre szeretnél egy fényképezésre és játszásra alkalmas alternatívát, a kamerarendszer mellett az okostelefon teljesítménye is sarkalatos pont lesz. Míg más esetben a méret, a design, a kompaktság is mérvadó, és így tovább.
A legtöbbünknek viszont az ár a legfontosabb szempont. Szerencsére ez a faktor már nem ver nagy éket a vágyaink és a reálisan elérhető céljaink közé, köszönhetően az ár-érték arányban széles körű piaci kínálatnak. Napjainkban kedvező áron is hozzájuthatunk csúcsszuper mobilokhoz, főleg akkor, ha körültekintően végigböngésszük az előfizetéses csomagokat.
Tudtad? Ilyenkor akár nulla forintért is elhozható egy-egy remek készülék, csak győzzünk választani. Természetesen a Yettel kínálatában is találhatsz ilyen, és ehhez hasonló impozáns ajánlatokat. Közös tulajdonságuk, hogy bizonyos hűségidő vállalásával, így akár kezdőtőke nélkül is csúcskategóriás telefont szerezhetsz meg.
Telefonvásárlás-kisokos: az általános igényektől az egyedi specifikációkig
Ahogy láthatod egy mobiltelefon kiválasztása nagymértékben függ a személyes igényektől és a költségvetéstől. Viszont az általános megközelítés nem elég, ha egy igazán jó döntést szeretnél hozni – a készülék sajátosságait is sorra kell venned, majd priorizálni:
#1 Operációs rendszer típusa: ha már régóta Androidot vagy az iOS-t használsz, akkor érdemes a megszokottnál maradni, mert más esetben csak bosszankodás lesz a vége.
#2 Kijelző: az újabb készülékek között szinte már az összes nagyon jó minőségű (HD, FULL-HD) kijelzővel készül. Ha viszont nem csak a látvány, de az élmény is fontos, a méretre is figyelj! A 6″-nál nagyobb méretű képernyők már bőven ideálisak filmek és videók nézésére is.
#3 Kamerarendszer: ahogy a kijelzők, úgy a kamerák esetén is igaz, hogy szinte az összes szuper lencsékkel van felszerelve. Tehát csak jó és jobb között tudsz vacillálni, de ha jót akarsz magadnak a 12 MP-es hátlapi kamera alapvetés!
#4 Teljesítmény: ha sokat játszol vagy rengeteg alkalmazást használsz, akkor érdemes olyan modell mellett voksolni, ami bírja a strapát és nagy teljesítménnyel rendelkezik. Amire szükséged lesz hozzá: egy csúcskategóriás processzor és egy legalább 128/256 GB háttértár.
#5 Biztonság: nem ragozzuk túl, minél tovább ad ki a gyártó frissítéseket az adott telefonhoz, annál jobb. Érdemes ilyen szemmel is nézelődni!
Gyakori kérdések és válaszok a mobiltelefonok kapcsán
Milyen típusú mobiltelefonok léteznek?
A mobiltelefonok két fő típusra oszthatóak: okostelefonokra és nyomógombos “butatelefonokra”. Az idősebb generáció tagjai még előszeretettel maradnak az alapfunkciókat biztosító (kizárólag SMS-re, hívásra alkalmas) készülékek mellett.
A modern telefonok elsősorban a fejlett operációs rendszerüknek, az érintőképernyőjüknek, az alkalmazásaiknak, és az internettel való kompatibilitásuknak köszönhetően kapták meg az “okos” jelzőt.
Hány évig bírja egy okostelefon?
Az okostelefonok általában 5-7 évig bírják, bár ez nagymértékben függ a használattól és az igénybevételtől. A legtöbb okostelefon gyártója néhány évente ajánlja a telefonok cseréjét, hogy biztosítsák a legjobb teljesítményt és a legfrissebb biztonsági frissítéseket.
A legtöbb okostelefonban először az akkumulátor élettartama romlik, majd a kijelző, az adatátvitel és a fényképező képességei. Az öregedő, nem frissített operációs rendszer és a biztonsági hiányosságok is hozzájárulhatnak a telefon lassulásához.
Melyek a legnépszerűbb telefonmárkák?
Az okostelefonok legkedveltebb zászlóshajóit két nagynevű gyártónak köszönhetjük: az Apple-nek és a Samsungnak. Míg előbbi az iOS-rendszerek üdvöskéit hozza el évről évre, addig utóbbi az Android-fejlesztések térhódítását támogatja. Az almás termékek kiemelkedő előnyei a kiváló minőségű hardverek, szoftverek és a biztonság, míg a Samsung-telefonok mellett a széles választék és a testreszabottság a fő érv.
Melyek 2024 csúcskategóriás készülékei?
Az idei év legkiemelkedőbb okostelefonjai mind megtalálhatóak a Yettel-kínálatban, ami nem más, mint az:
Az Apple legújabb szériája az iPhone 16-os , ami a továbbfejlesztett kamerarendszerével és az A18 Bionic chipjével hívja fel magára a figyelmet.
A prémium Samsung Galaxy S24 és változatai, aminek hívószava a kiemelkedő teljesítmény és az innovatív kijelzőtechnológia.
A Google legfrissebb modelljei, a Google Pixel 9. Imádni fogod a tiszta Android-élményt és a fejlett mesterségesintelligencia-funkciókat!
Miért éri meg előfizetéssel vásárolni okostelefont?
Az előfizetéses mobil tarifával együtt vásárolt okostelefonok jó áron kaphatóak, mert a szolgáltatók általában kedvezményekkel honorálják az ügyfelek hosszú távú elköteleződését. Az előfizetéses tarifák általában tartalmaznak adatot, hívást és SMS-t is, tehát egy csomagban megkapható minden szükséges szolgáltatás.
Milyen előfizetési csomagokat kínál a Yettel?
A Yettel széles körű előfizetési csomagokat kínál, hogy minden felhasználói igénynek eleget tudjon tenni.
A népszerű Yettel Prime ajánlatok különböző szinteket céloznak, attól függően, hogy a hívás, a netezés vagy mindkettő ugyanolyan fontos.
A kövertkező lehetőségek közül választhatsz:
Prime csomag neve | Beszéd | Adatforgalom | Ár |
Yettel Prime Max | korlátlan | korlátlan | 26 490 Ft / hó |
Yettel Prime Extra | korlátlan | korlátlan | 19 490 Ft / hó |
Yettel Prime Plus | 300 perc | korlátlan | 15 490 Ft / hó |
Yettel Prime Simple Net | 150 perc | 50 GB | 11 990 Ft / hó |
Yettel Prime Simple | korlátlan | 10 GB | 11 990 Ft / hó |
Yettel Start Net | 150 perc | 10 GB | 7 990 Ft / hó |
Jól látszik, hogy a mobilozók feketeöveseinek, de a kezdők számára is van miből választani. Ráadásul a csomagok igény esetén csoportos kedvezményekkel is kiegészíthetőek.
A részletekért vedd fel velünk a kapcsolatot!