Apple iPhone 12
A 2020 őszén bemutatkozó 12-es szériával az Apple ismét nagyobb dizájnváltást is hozott, a korábbi, lekerekítettebb modellek után az iPhone 12 markánsabb, szögletesebb külsőt kapott, hasonlóan ahhoz, amikor még az iPhone 3 után érkezett a letisztultabb negyedik generáció. Ami viszont nem változott, az a prémium érzet, amely már a széria legkisebb tagját, az iPhone 12-it is jellemzi.
Stílusos külső
A fém-üveg készülékház frontoldalán egy Ceramic Shield nevű borítást találunk, amely gyakorlatilag egy speciális, nanoméretű kerámiakristályokkal megerősített üveg, ami az elődhöz képest négyszeresre emeli az ütésállóságot. Az IP68 por- és vízállóság természetesen ebben a modellben is megmaradt, 6 méteres mélységig és 30 percig bírja ki gyári állapotban a készülék víz alatt.
Az előlapon 6,1 hüvelykes Super Retina XDR kijelzőt találunk, amely 1170x2532 képpont felbontású, támogatja a nagy dinamikatartományú (HDR) megjelenítést. Az előlapi szenzorsziget többek között a Face ID, tehát a 3D-s arcszkennelés-alapú azonosítást is végzi.
Erős hardver
A burkolat alatt az Apple saját tervezésű A14 Bionic rendszerchipje dolgozik, benne 4 energiatakarékos és 2 nagy teljesítményre optimalizált maggal. Ez azt teszi lehetővé, hogy a hardverigényes feladatoknál nem tapasztalhatunk akadást vagy lassulást, de ha csak alapszintű feladatokra használjuk a készüléket, az akku élettartamát jobban kímélő magok veszik át a munkát. A mesterséges intelligenciát használó funkciókat egy különálló, 16 magos Neural Engine chip segíti.
Fotós és videós téren is kiváló
A hátlapi kameraszigeten két lencsét találunk, egyenként 12 megapixeles felbontással, széles és ultraszéles látószöggel. Optikai zoomból kétszereset kapunk, amelyet ötszörös digitális zoom egészít ki. Sokféle segéd érhető el, például a továbbfejlesztett bokeh effekttel és mélységállítással ellátott portré mód, a hat effekttel ellátott portrémegvilágítás, az optikai képstabilizálás, a True Tone vaku, az éjszakai mód és a Smart HDR 3. Videókat Dolby Vision technológiával akár 4K-s felbontásban, HDR-rel is van lehetőségünk, szintén optikai képstabilizálás mellett. Itt is több extrát kapunk, például a hangzoomot, amely a kép közelítésére a cél hangforrására fókuszál. Készíthetünk lassított és time-lapse videókat is.
Az előlapi kamera szintén 12 megapixeles, és megkapta többek között a hátlapi kameráknál használt portré módot, valamint a portrémegvilágítást, az éjszakai módot és a HDR videórögzítést is. A kamera arcfelismerését használva a mobillal használhatjuk az Apple Pay fizetési rendszert is.
Az iPhone 12-vel is elérhetőek a jól ismert Apple funkciók, mint a FaceTime videóhívás vagy az iCloud szolgáltatásai. Az akkumulátort vezetékes töltő mellett Qi- és MagSafe-eszközökkel vezeték nélkül is feltölthetjük.
Használtan is megéri!
Az Apple legendás arról, hogy termékei nagyon sokáig tartják értéküket és hosszú évekig minőségi, erős eszközök maradnak: az iPhone 12 sem kivétel, ezért a Yettel kínálatában használt, újracsomagolt formában megvásárolva gazdaságos és biztos választás lehet.